Nemoci vánoční hvězdy

Jako každá rostlina i vánoční hvězda může trpět celou řadou neduhů a chorob - zde jsou ty nejčastější

Nedostatek hořčíku

Nedostatek hořčíku je velmi častý, zvláště pokud rostlinu cíleně nehnojíme a používáme tentýřž subtrát, ve kterém jsme rostlinu zakoupili. Typickým příznakem je chloroza, a blednutí listů i květů. Problém lze celekm snadno napravit pravidelným přísunem hořčíku ve formě dolomitického vápna nebo jiného komplexního hnojiva

Nedostatek molybdenu

Nedostatek molbydenu jde obyvkle ruku v ruce s nedostatkem jiných řivných prvků a projevuje se silnými chlorozami, padáním listů nebo jejich intenzivním žloutnutím.  I zde používáme komplexní hnojiva - například řady Kristalon, které můžeme aplikovat i psotřikem na listLeaf záhyby a Distortion - Tento problém často se vyskytuje v časných stádiích plodiny vánoční hvězdy. Listy vypadají, že má velmi hrubou strukturu často ve srovnání s aligátoří kůže. V závažných případech, listy se velmi znetvořené. Ačkoli příčina tohoto onemocnění je stále nejasná, to je si myslel, že rychlé změny vlhkosti (např. při odvzdušňování fanoušci přijdou na v časných ranních hodinách) způsobí soli hromadí podél okraje listů a žíly. Jak buňky v těchto oblastech se zranil jejich růst je narušena a list růst je zkreslený. Většina vánočních hvězd vyrostou tuto podmínku.

Změna barvy  rostliny

Většina vánočních hvězd začne měnit barvu ze zelené na červenou, bílou nebo růžovou. Jedná se o přirozený proces a není porucha. Nicméně, mnoho pěstitelů paniakří a snaží se opravit žloutnutí doplňková aplikace fungicidů, hnojiv a jiných materiálů. Trpělivost je klíčem v této fázi růstu. Pamatujte si, že lék často horší než samotná nemoc.